Biografie

Rok 1978 - Vychází první album, píseň 'Fool (if you think it's over)' se šplhá na dvanácté místo v žebříčku popularity - v USA... Album samo obsadilo 49. místo a za půl milionu prodaných kusů si Rea odnáší zlatou desku. Rok 1979 - v květnu vychází další album Deltics. V Británii se dostane na 54. příčku, v USA zato propadá ...Rok 1980 - na světě je další album Tennis, které dosáhne na 60. místo. V tomtéž roce se Rea žení se svou dlouholetou přítelkyní Joan.

man

"V roce 1983 se zdálo, že rock prožívá úpadek," tvrdí Chris. "Chystal jsem se skončit s muzikou." Naštěstí to neudělal a natočil další album Water sign. A konečně prolomil ledy v Evropě, skladba 'I can hear your heartbeat' boduje v TOP 20. Turné, které následovalo, mu vyneslo téměř status superhvězdy. 1985 - v květnu písnička 'Stainsby girls' boduje ve všech rozhlasových hitparádách, za další album Shamrock diaries Rea získává zlaté desky v Británii, Holandsku a v Belgii, platinovou desku v Německu. Pro mм to byla ъћasnб hudebnн zkuљenost, pro Anglii prostм "jenom orchestr". Angliиanй by potшebovali, aby se do jejich hudebnнho nбzoru dostalo vнce svobodnйho myљlenн, kterй jim chybн.

singing

1986 - Rea vydává "bestseller" On the beach, odměnou mu jsou zlaté desky v Austrálii, na Novém Zélandu a v Japonsku. 1987 - Reova píseň 'Let' s dance' útočí na hitparády a stává se jeho nejprodávanějším singlem v Británii. Album Dancing with strangers (na kterém je i zmiňovaná skladba) získává zlatou desku v prvním týdnu prodeje. Následuje turné v Austrálii. 1989 - vychází jedenácté album The road to hell - okamžité číslo 1 na žebříčku alb. Platinová deska na sebe nenechává dlouho čekat. Turné v Evropě je ve znamení velkého úspěchu.

Kontakt